Pastviny

Žáci sexty a septimy se ve dnech 4. -9. září zúčastnili cyklisticko-turistického kurzu na Pastvinách. Náplní tohoto již tradičního kurzu se nám staly různé sportovní aktivity, jako například jízda na kanoích, cyklistika, či běh. Ráno nemohlo chybět otužování v místní přehradě. Večery jsme si pak vždy zpříjemnili hraním volejbalu.
Hned v pondělí jsme se všichni sešli ve škole na úvodní třídnické hodině nového školního roku. Následně jsme naložili kola a vydali se směr vlakové nádraží, ze kterého jsme se odebrali vlakem až do Ústí nad Orlicí. Odtud jsme již pokračovali na přistavených kolech až na Pastviny. Stihli jsme si udělat i menší závod na zříceninu Lanšperk, který vyhrál Jeňa Skopalík, čímž mu dodatečně gratulujeme.
Úterý a čtvrtek jsme strávili především na loďkách, kde jsme se přiučili mnoha novým věcem. Po ukončení kurzu už opravdu každý skvěle ovládá jízdu na kánoích. Ani zde samozřejmě nechyběli různé závody a soutěže.
Ve středu nás čekala nejtěžší cyklistická etapa, kdy byla naším cílem pevnost Hanička. Cestou jsme viděli i mnoho bojových bunkrů a zavítali jsme i do místního nově rekonstruovaného kostela. Dohromady jsme ujeli nějakých 55 kilometrů a všichni jsme tenhle výlet dobře zvládli.
V pátek následovaly individuální soutěže. Své síly jsme změřili v orientačním běhu a finské stezce. Zde patří největší uznání pedagogům, kteří výborně nachystali trat a vše zorganizovali.
V sobotu jsme se ráno vydali na kole směr Zábřeh na Moravě. Nikomu se však domů příliš nechtělo, kurz bychom si nejraději prodloužili. Vše jsme dobře zvládli a ze Zábřehu jsme se vydali domů.

Velký dík patří našim pedagogům, kterými byli pan ředitel Jiří Farný a paní učitelky Pavlína Viktorjeníková a Soňa Svobodová. Organizace kurzu byla opravdu výborná a vše se obešlo bez nějakých problémů. Dalším pozitivem je, že všichni žáci kurz bez zranění přežili, a hlavně řádně si ho užili. Jistě si z něj všichni odnáší spoustu krásných vzpomínek.

 

Mirek Turna, septima