Oktáva v Praze

V pondělí 2. října jsme nasedli do valašského expresu směr Praha. Jakmile jsme přijeli do Prahy, vydali jsme se na prohlídku celého komplexu Pražského hradu, který jsme prošli křížem krážem. Prohlédli jsme s průvodcem katedrálu sv. Víta a komplex celého starého paláce a pak samostatně baziliku sv. Jiřího a Zlatou uličku. Po vydatném obědě jsme se šli na ubytování trošičku upravit, abychom mohli jít na divadelní představení Ošklivec v Činoherním klubu. V hlavní roli Ošklivce exceloval Vojta Kotek. Celá hra dobře poukazovala na to, jak důležitá je v dnešní době krása a co jsme ochotni za ni zaplatit i ztratit. Vysmátí jsme si šli z divadla ještě prohlédnout noční Prahu.

Další den jsme se vzbudili se skvělou náladou, připraveni na další dobrodružství. Na Staroměstském náměstí jsme si prohlédli majestátní orloj a zároveň jsme díky komentované prohlídce měli možnost projít si celou Staroměstské radnice i s jejím podzemím. Všichni jsme si to velmi užili, jelikož naše paní průvodkyně byla výborná. Poté jsme se prošli židovskou částí města a prohlédli jsme si alespoň vitríny drahých obchodu na Pařížské ulici. Po obědě jsme šli do muzea iluzí, které bylo plné interaktivních prvků a různých iluzí. Prohlédli jsme si také Kampu, Karlův most a na Střeleckém ostrově jsme nakrmili zdejší zvířátka. Poslední večer jsme se všichni sešli u jednoho stolu a povídali si, jakoby čas neexistoval.

Poslední den už na nás trochu doléhala únava, ale i přesto jsme si ho užili. Vyjeli jsme metrem na Vyšehrad, kde jsme se kochali krásnými výhledy a potom už jsme se jen postupně vraceli skrz celou Prahu na Hlavní nádraží a vyrazili zpět do Lipníka. Bylo to skvělé a můžu za všechny říct, že náš poslední výlet opravdu stál za to. Moc děkujeme paní učitelce Gondové za zařízení celého výletu a paní učitelce Friedmannové za prijemnou společnost.

Eva Janošcová