Férová snídaně 2024

Školní tým Světové školy GLNB zve širokou veřejnost na Férovou snídani, konanou ve spolupráci s organizací Fairtrade Česko a Slovensko v sobotu 11. května 2024 od 9 hodin.
Férová snídaně je společným sousedským ranním piknikem, který proběhne na dvoře Gymnázia v Lipníku nad Bečvou. V případě nepříznivého počasí bude k dispozici přízemí školní budovy.
Piknikujeme na podporu pěstitelů ve světě, proto se hodí vzít s sebou fairtradové dobroty. Doplnit je můžeme o ty lokální.

Co si vzít s sebou?

  • Přineste si vlastní dobroty, které chcete na pikniku konzumovat, případně jimi výměnou pohostit ostatní účastníky.
  • Do termosek nebo konvic si připravte fairtradový čaj, kakao nebo kávu. Na pití se dají sehnat fairtradové ovocné džusy. Ty můžete doplnit domácím bylinkovým čajem nebo třeba farmářským kefírem.
  • Na jídlo si přineste fairtradové a lokální dobroty. Seženete spoustu sušenek nebo čokolád z fairtradového kakaa a konečně jsou k dispozici také fairtradové banány (Kaufland a Lidl).
  • Můžete si z fairtradového kakaa upéct buchtu, připravit pomazánku s fairtradovým kořením nebo namazat chleba fairtradovou marmeládou.
  • Fairtradové výrobky lze už sehnat téměř všude. Najdete je v síti maloobchodních řetězců (Kaufland, Lidl,Tesco, Makro, Drogerie DM, Rossmann, Billa, Penny), v prodejnách zdravé výživy nebo přes e-shopy.
  • Jako na každý podobný piknik si s sebou nezapomeňte vzít deku. Dále můžete potřebovat termosku, nádobí, hrnky, ubrousky, lžičky, nože apod. Zkuste se vyhnout jednorázovým plastovým táckům, brčkům a příborům, šetřete životní prostředí a inspirujte ostatní svým Zero Waste přístupem ostatní lidi