Adaptační program i škola v přírodě

Naše třída kvinta se rozhodla jet na školu v přírodě, abychom přijali do kolektivu naše nové spolužačky. 
V úterý 3.10.2023 jsme se sešli v hotelu Otakar nedaleko Svojanova. Zvolili jsme si dopravu po vlastní ose, někteří přijeli vlakem a jiní auty. První den jsme se pouze zabydlovali v chatkách a zázemí celého hotelu. 
Druhý den, ve středu, jsme se dopoledne učili matematiku, ruštinu a češtinu. Po náročném dopoledni jsme poobědvali a šli do svých chatek si odpočinout. Odpoledne jsme hráli hry, které pro nás připravil náš pan učitel třídní a někteří pracovali na videu do češtiny.  
Ve čtvrtek jsme se dopoledne vydali na procházku na hrad Svojanov, tady jsme někteří absolvovali prohlídku interiéru a zahrad. Na oběd jsme se vrátili do hotelu a po poledním klidu jsme si mohli pod dohledem učitelů vyzkoušet vrhání nožů nebo střelbu ze vzduchovky, některým se dařilo lépe a některým hůř, všichni jsme si to ale užili. Večer jsme poseděli u ohně a zahráli si pár her.  
Poslední den v pátek jsme dopoledne vyřešili připravená procvičování do angličtiny a zeměpisu. Ti, kteří ještě nedokončili práci do češtiny na ní usilovně pracovali a ostatní začali pomalu balit. Odpoledne jsme se rozloučili s hotelem a odjeli domů. 

Všichni jsme si školu v přírodě užili a odjeli nejen s rýmou ale i s novými a hlubšími přátelstvími. Moc se těšíme až zase příště někam pojedeme. 

Třída kvinta