Lyžařský kurz - Alpy

Zdokonalovací výcvik pro lyžaře a snowboarďáky v Rakousku

Naše škola pořádá každoročně dva lyžařské kurzy. Ani letošní rok není výjimkou. Jeden v tuzemských horách pro žáky sedmé třídy a druhý do rakouských Alp.
A tak jsme 19. 3. 2023 vyrazili s 28 žáky nižšího i vyššího gymnázia do Rakouska na pětidenní lyžařský výcvik. Během dlouhé, přesto ne nudné cesty, jsme se už nemohli dočkat, až budeme na místě ve vesničce Axams, konkrétně v lyžařském středisku Axamer Lizium nedaleko Innsbrucku.
Tři dny jsme vylepšovali svoje dovednosti v lyžování a snowboardování. Večerní programy byly různorodé. Nejzajímavější byla prohlídka historickou částí Innsbrucku a večerní relax v termálním bazéně. 
Akce se nadmíru vydařila: většinou slunečné (i když z počátku chladnější a mlhavější) počasí, přírodní sníh na upravených a téměř prázdných sjezdovkách, to vše doplněné výborným zázemím v hotelu Olympia s rakouskou kuchyní.
Celkovou pohodovou atmosféru dotvořilo i chování našich úžasných žáků. Díky. Díky patří i panu řediteli Farnému za skvělou organizaci celého zájezdu.

A za rok opět vzhůru do Alp!!!

Pavlína Viktorjeníková