Akademie 2022

Jak už název školní akademie napovídá, ve čtvrtek 1. prosince 2022 se kulturní dům Echo v Lipníku nad Bečvou zaplnil talentovanými žáky místního gymnázia. Konala se tu totiž tradiční školní Akademie s názvem Gympl má talent.
Po nechtěné dvouleté pauze si žáci opět začali připravovat program na tuto kulturní akci. Podzimní dny ve škole trávili gymnazisté vymýšlením programu, nacvičováním, tvořením kulis, kostýmů a zkoušením scének, které by představili svým rodičů, prarodičům, kamarádům a přátelům školy.
A program byl opravdu pestrý. O úvod se postaralo hudební trio v podání Michaely Kovářové, Veroniky Klesnilové a Adama Zdarsy. Průvodkyněmi programem Akademie byly žákyně septimy Eva Janošcová a Alžběta Kramplová, které se své role zhostily na jedničku.
Nejprve se představily naše nejmladší třídy, prima, sekunda, tercie, a poté i studenti z ostatních tříd. Mezi jednotlivými vystoupeními třídních kolektivů nám individuálně zatančili, zazpívali a zahráli Nikola Pavlisková, Richard Zdráhal, Natálie Sedláková a Mai Slámková. Jedinečným a originálním zážitkem byla Světelná show třídy kvarty doprovázena potleskem z publika.
Nutno podotknout, že do přípravy Akademie se zapojili všichni opravdu naplno a vydali ze sebe to nejlepší. Potvrzují to i zpětné reakce od diváků, kterým se vystoupení moc líbila
a ocenili dovednosti a schopnosti studentů.
Celou Akademii lze zhlédnout ve formě videozáznamu, který je uložen v kanceláři školy.
Chtěly bychom poděkovat všem účinkujícím za úžasná a kvalitní vystoupení. Dále všem, kteří se spolehlivě podíleli na technické stránce Akademie, tzn. kulisákům, zvukařům
i osvětlovačům. A v neposlední řadě děkujeme také všem kolegům, kteří se svými žáky připravili zdařilá vystoupení.

 

Za realizační tým Pavlína Viktorjeníková, Irena Friedmannová