Honza jde opět do krajského kola zeměpisné olympiády…

Ve středu 22. 2. 2023 proběhlo na Gymnáziu Jakuba Škody v Přerově, tentokrát již prezenčně, okresní kolo 25. ročníku zeměpisné olympiády.
Naši školu reprezentovali v kategoriích A, C a D postupující z kola školního.
K nejmladším účastníkům patřili v kategorii A žáci  primy Roman Kozelka a Dominik Barfus. Romanovi se podařilo obsadit parádní  3. místo a od postupu do krajského kola ho dělilo pouhých 5 bodů. Obdivuhodný výkon podal i Dominik, který se umístil na pěkném 9. místě mezi 29 zástupci z dalších škol.
V kategorii C předvedl skvělý výkon Jan Kryštofovič z tercie. Honza byl zkušeným reprezentantem, který se již v loňském roce propracoval do kraje. Ne jinak tomu bylo i letos. Uspěl znova a z druhého místa opět postoupil. Od prvního místa v okrese ho dělil jeden jediný bod.
Do kategorie D určené pro 1. až 3. ročník středních škol se nominovali Radim Výstřela a Jan Skopalík z kvinty. Oba žáci patřili v této kategorii k nejmladším. Radim obsadil 8. místo, Honza místo 13.

Děkujeme všem žákům za úspěšnou reprezentaci školy a Honzovi K. přejeme hodně zeměpisného štěstí v kole krajském, které se bude konat ve středu 29. 3. 2023.

Irena Friedmannová

„Nespouštěj své oči z hvězd a své nohy ze země.“

(Theodore Roosevelt, americký politik, 26. prezident USA)