Školní akademie

Ve čtvrtek 14. prosince 2023 se v kulturním domě Echo tradičně konala školní akademie, tentokrát s názvem Návraty aneb co by bylo kdyby…. Toto téma otevírá široké možnosti ztvárnění a všechny třídy se svého úkolu chopily zodpovědně. Pestrý program zahrnoval různé divadelní i komické scénky a taneční, pěvecká i hudební vystoupení. Moderování se tento rok ujala dvojice studentů septimy – David Hřivna a Miroslav Turna.  

Na úvod se představilo hudební trio žáků ze sekundy v podání Alice Opluštilové, Dominika Barfuse a Zuzany Ďalovské. Skladbu Tichá noc nám zahráli na saxofony a triangl. O další obohacení programu se postaral žák kvarty Richard Zdráhal, který dojemně zazpíval skladbu Sound of Silence a na klávesy ho doprovodila studentka sexty Mai Slámková. Dalším pěveckým zážitkem byl operní zpěv studentky oktávy Evy Zbončákové, která nám skladbou od Bedřicha Smetany dokázala, že tento divadelní žánr bude v jejím životě hrát významnou roli. Na klávesy ji bezchybně doprovodila naše absolventka Michaela Kovářová

Vystoupení jednotlivých tříd byla různorodá a zasahovala do dávných i nedávných období v historii lidstva. Prima se ve svých Zastávkách v čase dostala až do pravěku a skončila módní přehlídkou v daleké budoucnosti. Pravěké lovení mamuta se objevilo i ve scénce kvarty, která předvedla Co by bylo, kdyby si televize dělala, co chce. Rodiče mohli u jejich vystoupení zavzpomínat na pořad Cvičme v rytme nebo obdivovat moderní hip hop. Tento taneční styl je zřejmě oblíbený, protože ho ve svém vystoupení využila i kvinta a předvedla nám Co by bylo, kdyby byl ve starověkém Římě hip hop. Studenti septimy si taktéž zatancovali, ale vrátili se do socialistického Československa, aby si vyzkoušeli nácvik spartakiády. Je nutno podotknout, že bílá trika a červené trenýrky jim opravdu slušely. Na programu nemohlo chybět ani divadlo, které si pro diváky nacvičila třída sekunda. Úkol to nebyl vůbec jednoduchý, protože se žáci rozhodli předvést legendární scénky z her Divadla Járy Cimrmana. Podle ohlasů to ovšem zvládli na jedničku. Žáci tercie potěšili milovníky animovaných filmů a připravili si ukázku z filmu Doba ledová. Jednalo se o kombinaci komické scénky a společného tance. Důležitou historickou událost se rozhodli ztvárnit studenti sexty a nazvali ji Velký skok pro lidstvo. Jejich vystoupení nám připomnělo atentát na Kennedyho i první přistání na Měsíci. A závěr patřil jako vždy našim maturantům. Nostalgicky na svá léta strávená na gymnáziu zavzpomínali  studenti oktávy v prezentaci se společnými fotkami a píseň Budu ti vyprávět věnovali své třídní učitelce Evě Gondové.  

Věříme, že se letošní akademie všem divákům líbila, děkujeme všem účinkujícím a budeme se těšit zase za rok.