Maturitní ples

V pátek 3. 3. 2023 se v Oseku nad Bečvou uskutečnil maturitní ples třídy oktávy, který se nesl v tématu „Noc plná hvězd“. Maturanti se na tento den dlouhé měsíce těšili
a pečlivě se připravovali, aby vše bylo perfektní a společně se svými rodinami a kamarády si užili skvělý večer. 

Ples zahájila paní moderátorka Renata Polcarová a uvedla první vystoupení maturantů, kterým byla slavnostní polonéza. Poté maturanti vyslechli dojemné proslovy a slova povzbuzení od pana místostarosty Mgr. Ondřeje Vlčka, pana ředitele Mgr. Jiřího Farného a své třídní učitelky Mgr. Martiny Žižlavské, které ocenili bouřlivým potleskem. Pak přišla řada na dlouho očekávanou chůzi po červeném koberci. Každý maturant si vyslechl medailonek, který o něm napsali spolužáci, poté si užil potlesk naplněné sokolovny, spoustu konfet a byl paní učitelkou a panem ředitelem ošerpován. 

Krátký proslov měli také zástupci oktávy a po přípitku byl čas na tanec maturantů s rodiči. K tanci hrála skupina Kiks Brass. V průběhu večera si hosté mohli zakoupit lístek do společenské hry, která čítala přes 300 cen. 

Čas rychle plynul a třída i s paní učitelkou přišla se svým druhým tanečním vystoupením večera, které nastínilo, jak by to mohlo vypadat, když se hvězdy snaží dostat do nebe. Mohli jste tak vidět Karla Gotta, Hanu Zagorovou, Michaela Jacksona a mnoho dalších. Vystoupení se těšilo velkému úspěchu. Následně přicházelo na řadu předání cen společenské hry. Několik z nich však bylo unikátních, vyhrát jste totiž mohli také tanec s maturantem. Jakmile odbila půlnoc, proběhla dvě dechberoucí vystoupení, která sklidila obrovské ovace a úspěšně tak ukončila program večera. 

Celou akci provázela příjemná atmosféra a doufáme, že si ji všichni hosté užili stejně jako my, maturanti. Děkujeme moc za pomoc mladším spolužákům, rodičům, sponzorům, SRPG i všem ostatním, kteří se na přípravách podíleli. Největší poděkování ovšem patří naší paní učitelce Mgr. Martině Žižlavské, která nám byla oporou nejen při přípravách plesu, ale po celých 8 let našeho studia, podílela se s námi dokonce i na vystoupení a my si toho všeho moc vážíme! 

Za třídu oktávu Niki Pavlisková