Skol lyžníkům z gymplu

Víte, jak se říká věta – Něco končí a něco nového začíná? U nás to tak bylo! V neděli 18. 2. nám končily jarní prázdniny, ale začínal lyžařský kurz. V 8.00 hodin jsme odjížděli směr Hynčice pod Sušinou plní elánu a nemohli se dočkat, až dorazíme do cíle. Po příjezdu jsme si hned vynosili všechna zavazadla, převlékli se a jeli lyžovat na Brannou. Lyžovalo se celkem dobře, ale samozřejmě to nebylo úplně ono. Hned co jsme se vrátili z lyžování, jsme se šli ubytovat, poté následovala večeře a večerní program.
Další den, tedy pondělí, jsme vstávali kolem 7 hodiny, následovala snídaně a odjezd na Brannou. Během večerního programu jsme se dozvěděli některé zajímavé informace o carvingu. (Mimochodem všichni děkujeme naší spolužačce Ádi za super prezentaci!)
Úterý proběhlo podobně, až na večerní program, kde jsme se pro změnu dozvěděli základní informace o jízdě na snowboardu.
Středa byla odpočinkový den. (Byl potřeba!😅😄)
Ráno, po snídani, jsme si vyšli na rozhlednu Štvanici, vrátili se na oběd a plní energie jsme krátce po obědě vyrazili do Stříbrnic, kde jsme si pak dali výborné občerstvení.
Večerní program byl opět pestrý a zábavný, přijel za námi pán, který pracuje jako hasič pro vojenský prostor Libavá. Dozvěděli jsme se mnoho nových informací o první pomoci. Za to děkujeme!
Na čtvrtek jsme byli všichni moc natěšení a nemohli se dočkat. Jeli jsme totiž lyžovat na Dolní Moravu! I když při příjezdu poprchávalo, neodradilo nás to a jeli jsme na svah. Všichni jsme se shodli na tom, že lyžování bylo mnohokrát lepší než na Branné. Po večeři následovala diskotéka, kterou jsme si všichni moc užili, a také si pěkně vyřvali hlasivky. V pátek po snídani bylo zakončení kurzu formou vyhlášení soutěží, které během pobytu proběhly, oběd a (bohužel) domů.

Všichni jsme si kurz moc užili, sice jsme trochu potrápili učitele a za to jim patří velké díky, že měli pevné nervy, udělali si na nás čas a vůbec zorganizovali tenhle super kurz!

Doufáme, že si následující třídy lyžařský kurz také takhle užijí!

(I když sekunda 2023/24 je originál, no)

Za třídu sekundu – Valentýna Lasíková