Christmas carol

25. listopadu jsme se se studenty naší školy rozhodli zpestřit si předvánoční čas kulturním zážitkem a vypravili jsme se do divadla v Ostravě. Zhlédli jsme divadelní představení
v anglickém originále s názvem Christmas carol (Vánoční koleda). Povídka od proslulého anglického spisovatele Charlese Dickense o lakomém, chladném a necitelném Ebenezeru Scroogeovi a jeho nápravě díky návštěvě tří duchů během Štědrého večera je stále velmi oblíbeným příběhem, který zaujme všechny generace.

Mít možnost pozorovat dění na jevišti z první řady a  samotné interaktivní zpracování, to byly faktory, které přispěly k dokonalé možnosti stát se součástí poutavého děje. Herecké výkony byly obdivuhodné a překonaly naše očekávání. I když se v dialozích občas objevily výrazy používané spíše v dřívější, viktoriánské době, nebyl jazyk překážkou pro celkové porozumění a neuniklo nám hlavní poselství celého příběhu. Vánoční koleda praví, že na změnu člověka k lepšímu není nikdy pozdě a vánoční čas může být tou správnou dobou, kdy se nad sebou zamyslet a uvědomit si, že láska, laskavost, ohleduplnost a  tolerance jsou dárky, kterými můžeme obdarovávat nejen naše blízké, ale všechny lidi, a to po celý rok.

Eva Gondová