Charitativní běh

Druhý ročník Běhu pro zdraví sebe i ostatních Gymnázia

V úterý 7. května 2024 se v areálu Škrabalky uskutečnil již druhý ročník charitativní akce školního týmu Světové školy pro zdraví sebe i ostatních. Přípravami v den konání akce nás provázel vydatný deštík, ale před samotným zahájením se počasí umoudřilo a sportovci se mohli vydat na trať. Jako v loňském roce běžci mohli volit ze dvou délek tras. Některým dokonce ani delší trasa nestačila a vydali se na trať několikrát po sobě!

Tématem letošního ročníku byly Ne/rovnosti ve společnosti a Fairtrade. Bylo nachystáno celkem sedm stanovišť s úkoly, které se týkaly například rychlé a pomalé módy, genderu, stereotypů, Fairtrade, jmen a nebo nerovností v přírodě. Účastníky zaujala také aktivita o cestě banánu a nerovnosti v odměňování. V cíli na účastníky čekaly originální medaile a balíček od sponzorů.

Na Běh se přihlásili se studenti i vyučující nejen z našeho gymnázia, ale také například ze Základní školy Lipník nad Bečvou Osecká, nebo zástupci Energy Judo Team.

Výtěžek z této akce bude věnován šestiletému Kájovi z Hranic ve spolupráci se Společností pro ranou péči z Olomouce. Kája má vývojovou vadu a další zdravotní obtíže. Potřebuje pravidelné rehabilitace a obdržené finance rodina využije na speciální neurorehabilitaci.

Děkujeme všem běžcům, pomocníkům, podporovatelům a partnerům, kteří poskytli dary pro běžce a finanční podporu. V neposlední řadě dík členům školního týmu světové školy GLNB, kteří opět odvedli kus práce a ukázali, že i studenti zvládnou velké věci. Děkujeme!

Za školní tým světové školy GLNB, Gabriela Švédová