Basketbal 3x3 Hranice

Okresní kolo v basketbalu středních škol se konalo ve středu 9. 11. 2022 v hale hranického gymnázia. Naší školu reprezentovaly dvě družstva chlapců a jedno družstvo dívek.

V kategorii dívek naše děvčata dvakrát porazila celek Gymnázia Jakuba Škody Přerov, což jim zajistilo první místo v okresním kole. Úspěšný tým tvořila tyto děvčata: Natálie Abrahámková, Bára Mukulášková, Eliška Šťastná a Jarmila Štěpánová.

V kategorii chlapců postoupilo družstvo ve složení Adam Abrahámek, Dominik Malý  a Marek Krejčí po dvou vítězstvích ve skupině do finálové skupiny.

Druhé družstvo ve složení Viktor Koňařík, Miroslav Turna a Michal Mainuš skončilo ve skupině na třetím místě a hráli o umístění na 7. – 9.  místě. K postupu do finálové skupiny jim chyběly 3 vstřelené koše. Nakonec tuto skupinu vyhráli a umístili se na 7. místě.

Ve finálové skupině chlapci dvakrát zvítězili, když porazili družstvo Gymnázia Jakuba Škody Přerov a družstvo Gymnázia Hranice.

Tímto vítězstvím si zajistili postup do krajského finále Olomouckého kraje, které se bude konat v Šumperku 29. 11. 2022.

Všem studentům blahopřejeme a budeme držet palce na krajském finále v Šumperku.