Úspěchy gymnazistů v anglické konverzační soutěži 2019


ÚSPĚCHY GYMNAZISTŮ V ANGLICKÉ KONVERZAČNÍ SOUTĚŽI 2019
Každoročně pořádáme v průběhu ledna na gymnáziu školní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce.  Soutěž je rozdělena do tří kategorií, která zahrnuje všechny ročníky kromě maturitního. V letošním roce jsme se zaměřili na komunikační schopnosti žáků a vyžadovali improvizovanou konverzaci na vybrané téma (např. můj den, zdraví a životní styl, věda a technika). Celkově jsme byli příjemně překvapeni, jakým způsobem se žáci s danými úkoly poprali a byli schopni velmi pěkně v anglickém jazyce komunikovat. Zejména nejmladší primánci byli velice šikovní a zaslouží si velkou pochvalu.
V 1. kategorii (prima, sekunda) se na 1. místě umístil právě žák primy – František Konečný. Ve druhé kategorii (tercie, kvarta) zvítězil žák kvarty Radim Svoboda a ve třetí kategorii (kvinta, sexta, septima) si nejlepší pozici vysloužil Robin Kunstovný.
Vítězové jednotlivých kategorií pak jeli do Přerova porovnat své jazykové schopnosti s dalšími žáky z celého okresu a dosáhli i tam krásných výsledků. Vítěz první kategorie školního kola František Konečný obsadil první místo i v okresním kole a Radim Svoboda se ve druhé kategorii umístil na místě třetím. Třetí kategorii reprezentovala z důvodu nemoci vítěze Marie Nováková a skončila na 4.místě.  Všem moc gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů.
Soňa Svobodová


Gymnázium v Lipníku nad Bečvou, Komenského sady 62, Lipník nad Bečvou 751 31
dotazy a připomínky k provozu serveru zasílejte správci serveru