Na toulkách za Naší přírodou s žáky Gymnázia Lipník nad Bečvou 2019


Na toulkách za Naší přírodou s žáky Gymnázia Lipník nad Bečvou
Přípravné kolo soutěže Naší přírodou začíná pro žáky vždy ranní procházkou přes řeku Bečvu do Biologické stanice v Přerově. Pro gymnázia se letos uskutečnilo v úterý 17. 12. 2019.
Gymnázium Lipník nad Bečvou reprezentovaly dva týmy, za mladší žáky tým ze sekundy ve složení Dominika Zemánková, Jan Skopalík, Karolína Ester Kozáková a Ondřej Zezula, a za starší žáky tým z tercie ve složení David Hřivna, Vojtěch Procházka, Lukáš Juřík a Jakub Kroutil.  Jednotliví soutěžící zastupují svůj tým v jedné ze čtyř přírodovědných oblastí. Odpovídají na minimálně osm záludných otázek z poměrně obsáhlých kategorií: společenstva lesa, společenstva vodního prostředí, společenstva polí, luk a pastvin a společenstva lidských sídlišť.
 Soutěžícím Gymnázia Lipník nad Bečvou se letos dařilo. Třetí místo v kategorii starších žáků získal Jakub Kroutil. Z osmi možných postupových míst z celého okresu obsadili 1. místa -  Karolína Ester Kozáková, Jan Skopalík a Vojtěch Procházka. Vítězové se tak utkají ve finále, které se bude konat v jarních měsících  a už nyní mají jistou účast na poznávacím zájezdu do přírody.
Všem soutěžícím děkujeme za reprezentaci školy a přejeme hodně dalších přírodovědných zážitků.
Mgr. Martina Žižlavská
 


Gymnázium v Lipníku nad Bečvou, Komenského sady 62, Lipník nad Bečvou 751 31
dotazy a připomínky k provozu serveru zasílejte správci serveru