Akademie 2019


S tancem a písní kolem světa
Akademie Gymnázia Lipník nad Bečvou - 2019
Kulturní dům Echo se 13. listopadu doslova otřásal v tanečních rytmech a krocích žáků Gymnázia Lipník nad Bečvou, kteří si na tradiční podzimní Akademii připravili pestrá vystoupení různých hudebních stylů.
Od židovských tanců třídy septimy, přes africké love story v podání třídy sexty, maorské rytmy třídy primy jsme se dostali až k tanečnímu fitness třídy kvarty. Velkého potlesku se dostalo třídě tercii za vtipně pojaté irské tance. Pochopitelně nesměl chybět ani pařížský kankán třídy kvinty. Pro dříve narozené diváky doplnila třída oktáva pestrost stylů o jazz, swing a rock and roll. Pro mládež by taneční nabídka nebyla kompletní, kdyby třída sekunda nepředvedla break dance, street dance a hiphop. Taneční čísla střídal sólový zpěv, recitace, hra na housle, klavír i klarinety.
Během necelých dvou hodin jsme se přenesli celou zeměkoulí.  Ocitli jsme se na svatbě, na utkání ragby, v kabaretu, v televizní soutěži, ve filmu, v hospodě i na tréninku zumby nebo ve frontě na toalety.
 A jestli někomu chyběl ještě zvuk bubnů, nahradil ho déšť, jehož kapky se od středečního odpoledne pomalu snášely podvečerní oblohou.
 


Gymnázium v Lipníku nad Bečvou, Komenského sady 62, Lipník nad Bečvou 751 31
dotazy a připomínky k provozu serveru zasílejte správci serveru