Upol 2019


Exkurze po chemických katedrách Univerzity Palackého v Olomouci 2019
Ve čtvrtek 7. listopadu se skupina žáků septimy a oktávy, navštěvujících seminář z chemie, vydala na exkurzi na Přírodovědeckou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci. Zde se mohli seznámit nejen s celou budovou ale také s obory, které zde mohou v budoucnu studovat.
Nejprve jsme zamířili na katedru fyzikální chemie, kde jsme měli možnost si připravit dva druhy polymerů: tvrzenou epoxidovou pryskyřici a polyuretan. Všem se příprava polymerů velice líbila. Nejen že si polymery připravili každý samostatně, ale hotový produkt si mohli žáci vzít domů na památku. Po praktickém cvičení následovala prohlídka po laboratořích a seznámení s přístroji, se kterými zde chemici pracují.
Protože pro nás celou exkurzi zařídili nadšení chemici z Chemického spolku UP, mohli jsme se s některými členy setkat. Od nich jsme dostali další informace o možnostech studia na této fakultě. S nimi jsme se přesunuli do areálu Holice na katedru biochemie, kde jsme také navštívili místní laboratoře. V průběhu zajímavé ukázky prostorů a přístrojů katedry jsme dostali další informace o oborech, které zde mohou žáci studovat. Užitečné byly také informace o přijímacích zkouškách na obor biochemie.
Celková exkurze byla pro žáky velmi zajímavá a obohacující. Snad je tedy návštěva Přírodovědecké fakulty dostatečně motivovala ke studiu chemických oborů.
Mgr. Růžena Doubravová


Gymnázium v Lipníku nad Bečvou, Komenského sady 62, Lipník nad Bečvou 751 31
dotazy a připomínky k provozu serveru zasílejte správci serveru