InfoLab 2019


InfoLab 2019
Dne 18.10.2019 jsme se s dobrovolníky z řad primy a sekundy účastnili akce InfoLab 2019, která se konala na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Žáci si prošli několika workshopy, kde zjistili spoustu nových informací a naučili se nové věci.
Nejprve si vyzkoušeli programování a vytvoření jednoduché hry. Dále se naučili ve hře Minecraft ovládat postavu pomocí příkazů. Následně byli seznámeni s místními roboty např.  pes CHIP nebo také ALPHA ROBOT, které ovládali hlasem, dálkovým ovládáním nebo tabletem.  S tímto robotem také absolvovali rozcvičku a různé taneční kroky.  K vyzkoušení zde také bylo 3D pero, jímž si „nakreslili“ jednoduché obrázky. Poslední workshop, kterého se žáci účastnili byla tvorba vlastních webových stránek pomocí programu PSPad, kde se naučili základní syntax pro samotnou tvorbu stránek. V přestávkách mezi jednotlivými workshopy se mohli zúčastnit soutěže o sestavení co nejrychlejší „formule“, odměnou pak byla hodnotná cena.
Žáci si workshop velmi pochvalovali. Odnesli si cenné zkušenosti, nové dovednosti a dárky, které jim předali organizátoři akce. Tak příště znovu!
Mgr. Jan Doubrava


Gymnázium v Lipníku nad Bečvou, Komenského sady 62, Lipník nad Bečvou 751 31
dotazy a připomínky k provozu serveru zasílejte správci serveru